Poziomką na muchowiec, murcki, potem stadnina, do E. i dom.
-
DST
23.78km
-
Czas
01:10
-
VAVG
20.38km/h
-
Sprzęt Yin-Yang
-
Aktywność Jazda na rowerze
Sporo korków po drodze. Utwardziłem amorek elastomerem, jest znacznie lepiej.
Do E, trasa koło SCC.
-
DST
15.05km
-
Czas
00:35
-
VAVG
25.80km/h
-
Sprzęt MTB (LF)
-
Aktywność Jazda na rowerze
Zdawało się że przełajowo będzie minimalnie krócej, a jednak co asfalt to asfalt.
Kategoria Dojazd do E
Poziomka, do rowerowego po kluczyk do amorka.
-
DST
4.70km
-
Czas
00:15
-
VAVG
18.80km/h
-
Sprzęt Yin-Yang
-
Aktywność Jazda na rowerze
Chłopaki z Uni-Sport ściągnęły mi serwisowy kluczyk z Chorzowa, niestety ten też pasował tylko na główny korek. Trochę siłowo dało się pokręcić kluczem w kształcie U z ząbkami - korek ruszył ale nie za bardzo chciał się wykręcić. Pewnie jest wbity na wcisk. Za to udało się poluzować korek od głównej sprężyny, dzięki temu będę mógł zerknac do sierotka.
Podziękowania dla ekipy serwisowej z "Uni-Sport" Katowice :)
Poziomym do sklepu.
-
DST
6.90km
-
Czas
00:22
-
VAVG
18.82km/h
-
Sprzęt MTB (LF)
-
Aktywność Jazda na rowerze
W poszukiwaniu klucza do korków, okazuje się że korek na prawej goleni jest mniejszy od tego na lewej. Brawa na chłopaków z RST, za prosto by było dać dwa korki standardowej wielkości nie?
Szosa, rekreacyjnie po zakupy.
-
DST
10.00km
-
Czas
00:35
-
VAVG
17.14km/h
-
Kalorie 250kcal
-
Sprzęt MTB (LF)
-
Aktywność Jazda na rowerze
Po długich poszukiwaniach udało się dorwać sztyce 26.8 i śruby do spd. Tak, znowu portfel cieńszy :).
Do E, tradycyjnie.
-
DST
14.98km
-
Czas
00:34
-
VAVG
26.44km/h
-
Sprzęt MTB (LF)
-
Aktywność Jazda na rowerze
Kolano dziś jakby mniej łupie, czyżby się zregenerowało?
Kategoria Dojazd do E
Do E.
-
DST
14.96km
-
Czas
00:33
-
VAVG
27.20km/h
-
Sprzęt MTB (LF)
-
Aktywność Jazda na rowerze
Kategoria Dojazd do E
Mtb, muchowiec, murcki, do E, dom.
-
DST
28.77km
-
Czas
01:17
-
VAVG
22.42km/h
-
Sprzęt MTB (LF)
-
Aktywność Jazda na rowerze
Dziwnie wrażenia po przesiadce z szosowego baranka z powrotem na mtb. Mtb wydaje się bardziej wysoki, pewnie kwestia przykrótkiej sztycy w szosce. Na przejeździe na Murcki zmarnowałem z 10 min czekając z grupą bikerów aż zaparkowane pociągi raczą się ruszyć. Nie doczekaliśmy się i zrobiliśmy XC przez pociąg, który po przeprawieniu trzech rowerów ruszył. Na Murckach sporo błota, zanim nacieszyłem się jazdą trzeba było wracać.
Z innej beczki: po raz kolejny gość wyjeżdżający z Kochłowickiej na
Bocheńskiego wymusił pierwszeństwo.
Link: <http://maps.google.pl/maps?q=50.254128,18.983939&num=1&sll=50.254669,18.984418&sspn=0.012979,0.027595&ie=UTF8&ll=50.254669,18.984418&spn=0.012979,0.027595&z=15>
W tym miejscu dzieje się to notorycznie, co mnie dziwi bo widok na lewo jest niczym nie przesłonięty - o czym myślą ludzie w samochodach? Dzisiejsza sytuacja była jeszcze ciekawsza bo facet w terenówce z płomieniami na masce prawie wpakował się na mnie, potem dogonił mnie i darł się żebym założył lampkę na kierownicy bo prawie mnie zabił. No sorry Winnetou, niedalej jak wczoraj był przykład że SCC P7 świeci mocno i zwraca uwagę. Na domiar tego na samym rowerze mam 6 odblasków, + elementy odblaskowe na spodniach, + kurtka rowerowa w oczojebnym zielonym kolorze ala kamizelki drogowe też z odblaskami. O światełku z tyłu i na kasku nie wspomnę. Słowem świece się jak las w Czarnobylu. I tu się rodzi moja nieposkromiona ciekawość: jak do ciężkiej cholery można mnie nie widzieć??
Dogoniłem gościa na światłach przed parkiem chorzowskim, wypiąłem latarkę z kierownicy i pomachałem - odpowiedział przepraszającym machnięciem. Szkoda że był na innym pasie, bo może zaspokoił by moja ciekawość na temat domniemanej 'niewidzialności'.
Szoska, do siemianowic.
-
DST
14.30km
-
Czas
00:46
-
VAVG
18.65km/h
-
VMAX
55.50km/h
-
Kalorie 358kcal
-
Sprzęt MTB (LF)
-
Aktywność Jazda na rowerze
Najpierw parę wolnych kółek po ulicy żeby wyregulować przerzutki i przyzwyczaić się do baranka. Potem do CPN pobawić się przejściówka presta - samochodowy. Niestety dla oponek 26"x 1 ciśnienie z kompresora jest zbyt małe. Potem do Siemianowic zrealizować reklamację i podpompować oponki (6 atm). Reklamację zrobiono bez problemu, co mnie cieszy + dla sklepu. Chinski licznik na szosce okazuje się całkiem bogaty w funkcje, są kalorie, średnia, itp. Ciekawe jak wygląda jego trwałość / dokładność.
Do E. deszcz
-
DST
15.02km
-
Czas
00:34
-
VAVG
26.51km/h
-
Sprzęt MTB (LF)
-
Aktywność Jazda na rowerze
Mogło by przestać padać.. W druga stronę zabawna sytuacja: facet w samochodzie mnie zatrzymał i pyta co za światełko mam na kierownicy że tak mocno świeci (SCC P7) :). Okazało się ze też biker i szuka czegoś z wygarem dla siebie :).
Btw praca amorka po dopompowaniu - rewelacja :)
Memo - ochraniacze przeciwdeszczowe na buty nabyć.









